چگونه گیاه مناسب را انتخاب کنیم؟

 

هنگام خرید گیاه به پنج پرسش که در زیر به آنها اشاره می شود،پاسخ دهید.پاسخ های شما فهرست کوتاهی از گیاهان به شما اراِئه می دهد .سپس از گیاهان داخل این فهرست یکی را انتخاب کنید که از همه بیشتر نظر شما را جلب کرده است. برآورده شدن نظریه شما مهم ترین خواسته از بین تمام خواسته ها به شمار می آید.

پرسش1: آیا به دنبال گیاهی هستید که بتواند در تمام روزهای سال در معرض دید باشد؟

بعضی از گیاهان می توانند به شکلی مطلوب در معرض دید باشند.وضعیت گیاهان گلدار پیچیده تر است.بعضی از آنها را در دوره محدودی می توان در معرض دید گذاشت.وقتی دوره گلدهی آنها به پایان رسید،دیگر جایی در اتاق نخواهند داشت.اما بعضی دیگر را می توان در سراسر سال در معرض دید قرار داد.

پرسش 2: وقت و مهارت شما در نگه داری گیاه چقدر است؟

بعضی از گیاهان عمری طولانی دارند.مانند گیاهان گوشتی معمولی (اگر خیلی آب به آنها داده نشود)،و نخل مرداب (اگر به آن آب فراوان داده شود).تعداد گیاهانی که در این گروه قرار می گیرند خیلی زیاد است.این نوع گیاهان دامنه وسیعی از شرایط را تحمل میکنند.در طرف دیگر گروهی از گیاهان قرار دارند که “ظریف” یا “شکننده” اند.

پرسش 3: برای گیاه مورد نظر حاضرید چقدر پول بپردازید؟

بعضی گیاهان نسبت به بعضی دیگر گرانترند.گیاه گرانتر برای پرورش دهنده ی آن دردسر بیشتری دارد.از جمله ممکن است کندرشدتر یا تکثیر آن دشوارتر باشد.گاهی در نظر دارید تعداد گیاهان بیشتری داشته باشید،اما میزان پولتان محدود است.ناچار باید گیاهان کوچک بخرید،بذر گیاهان مورد نظر را بکارید،یا به قلمه زدن بپردازید.

پرسش4: دوست دارید اندازه گلدان گیاه مناسبتان چقدر و شکل گیاه چگونه باشد؟

این بستگی به سلیقه و علاقه شما دارد که گیاه مناسب و مورد پسند شما گیاه گلدار یا غیر گلدار ویا انواع دیگر باشد.در حال حاضر انواع متنوعی از گلدان ها با جنس ها و رنگ های مختلف وجود دارد که با کمی جست و جو گلدان باب میل خود را پیدا خواهید کرد.

پرسش5: محیطی که برای نگه داری گل هایتان در اختیار دارید چه وضعی دارد؟

توجه به میزان نور در دسترس،توجه به دمای محل نگه داری گیاهان در فصل های زمستان و تابستان از جمله مواردی است که می توان به آنها اشاره کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X